Automatizované pracovné stroje, výrobné linky a strojné zariadenia

Robotizované pracoviská a Manipulátory

Robotizované pracoviská a Manipulátory patria do skupiny strojov, ktoré v prvom rade uľahčujú často ťažkú manuálnu prácu či už pri manipulácií s naplnenými krabicami alebo inými nástrojmi či početnými výrobkami.

Pre Robotizované pracoviská radi využívame priemyselné roboty od spoločnosti Fanuc, či už v obyčajnom alebo Food prevedení, v špeciálnych prípadoch aj s ochranným návlekom.

Medzi Robotizované pracoviská môžeme zaradiť predovšetkým Paletizačné zariadenia, ktoré ponúkame s dvoma paletizačnými miestami (v prípade nedostatku miesta s jedným) a zásobníkmi kartónových preložiek. V týchto aplikáciách pri potrebe uchopovania rôznych veľkostí krabíc a zachovaní možností pohodlného automatického prestavovania,-zvykneme často využívať na Grippri siedmu, servom riadenú os. Výber prevedenia a veľkosti robota je závislý od požiadaviek a priestorových možností v prevádzke.

Pri aplikáciach s Manipulátormi sa často využívaju ALU profily od rôznych výrobcov, kde dosahujeme dĺžky osí až do 10m.

Naša spoločnosť vyvinula taktiež 2-osový Delta robotický manipulátor, ktorý v spolupráci so Zoraďovačom prichádzajúcich výrobkov často využívame na vkladanie kompletne zoradených produktov do vopred pripravených krabíc.

V prípade potreby do týchto aplikácií implementujeme taktiež kamerové systémy pre sledovanie polohy prichádzajúcich výrobkov, príp. pre sledovanie potlače a pod.

Nižšie nájdete našu ponuku Robotizovaných pracovísk a Manipulátorov.